Droga nie wybrana-30 lat rowerem po świecie

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu.

I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga.

plakat strzeżysz 2024

Obejrzymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o podróżach do kilkunastu krajów na pięciu kontynentach. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, niezliczone spotkania z „innym”, bezdomne psy, najróżniejsze przejawy kultury i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2015, nagrody Magellana i Bursztynowego Motyla, który od zawsze marzył, żeby być ptakiem.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 października br. o godzinie 10:00 w Sali Widowiskowej CSiK. Zapraszamy.