image1 image2 image3
logo

Wypożyczalnia dla Dorosłych

Zmień rozmiar tekstu:

Wypożyczalnia dla Dorosłych  jest jednym z działów Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie, zajmuje powierzchnię 60 m² i mieści się na parterze budynku. Na jej liczący przeszło 54 tysięcy woluminów księgozbiór składa się literatura beletrystyczna i popularnonaukowa. Oferta Wypożyczalni skierowana jest do osób dorosłych oraz młodzieży.

Wypożyczalnia oferuje użytkownikom: księgozbiór naukowy, popularnonaukowy, klasykę polską i światową, beletrystykę, lektury szkolne i opracowania. Dla zainteresowanych czytelników dostępne są książki w językach obcych, m. in. angielskim i rosyjskim.

Książki cenniejsze, naukowe i rzadziej czytane znajdują się w magazynie. Książki te udostępniane są na prośbę czytelników na okres dwóch tygodni.
Wolny dostęp do półek daje możliwość samodzielnego dokonania wyboru lektury. Książki ułożone są w porządku alfabetycznym według poszczególnych dziedzin wiedzy , a literatura piękna według narodowości autora.

Usługi Biblioteki są ogólnodostępne i bezpłatne. Zasady i warunki korzystania ze zbiorów określa regulamin zatwierdzony przez Dyrektora. Zbiory gromadzone są zgodnie z zapotrzebowaniem czytelników. Księgozbiór biblioteczny jest na bieżąco aktualizowany, uzupełniany nowościami wydawniczymi i tytułami poszukiwanymi przez czytelników.

Pracownicy wypożyczalni służą radą i pomocą w wyborze literatury. Biblioteka dysponuje katalogiem on-line, który umożliwia wyszukanie potrzebnych tytułów. Czytelnicy mogą rezerwować książki telefonicznie bądź mailowo.   
Bieżące informacje dotyczące wydarzeń w bibliotece, nowości wydawniczych ostatnio zakupionych, można uzyskać za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz profili na portalach społecznościowych.
W Wypożyczalni dla Dorosłych można również obejrzeć wystawy okolicznościowe, tematyczne i pokonkursowe.

Do Wypożyczalni dla Dorosłych zapraszamy w poniedziałek - wtorek w godz. 8:00 -16:00, środa-piątek w godzinach 8:00 - 18:00 oraz w sobotę od 8:00 do 14:00.

wypozyczalnia new

2024  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie