image1 image2 image3
logo

IBUK LIBRA - Internetowa Czytelnia

Zmień rozmiar tekstu:

Obok obszernych zbiorów tradycyjnych książek, audiobooków oraz filmów, biblioteka ma wam do zaoferowania także dostęp do blisko 2000 elektronicznych wersji książek na platformie IBUKlibra. Jeśli posiadacie komputer, tablet bądź smartfona, to już dziś możecie skorzystać z zasobów naszej e-czytelni z dowolnego miejsca na świecie.

Korzystanie z czytelni online jest bardzo proste. Odbywa się ono przez przeglądarkę stron internetowych, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego czy urządzenia, konieczny jest jedynie dostęp do internetu.

libra ibuk 2021

  • Na terenie naszej placówki wystarczy usiąść przy jednym z udostępnianych Wam komputerów, bądź podłączyć się własnym urządzeniem do naszego hotspotu, wejść na stronę www.libra.ibuk.pl, wybrać książkę i zacząć czytać.
  • Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania zapisani do biblioteki czytelnicy mogą  otrzymać w Mediatece (Teraz wyjątkowo pisząc na adres email: mediateka@biblioteka-garwolin.pl z tematem "Kod PIN")
    Po wejściu na stronę libra.ibuk.pl należy kliknąć polecenie "ZAREJESTRUJ" i w pierwszej kolejności zarejestrować swoje osobiste konto myIBUK (tę czynność wykonuje się tylko raz). Po zarejestrowaniu konta, dodajemy bibliotekę (Konsorcjum Mazowieckich Bibliotek Publicznych) po czym  system poprosi o podanie otrzymanego w bibliotece kodu aktywacyjnego PIN. Podczas kolejnych wejść rejestracja nie jest już wymagana, wystarczy zalogować się do własnego konta myIBUK.

 

Dokładną instrukcję zdalnego dostępu do księgozbioru (proces rejestracji) zamieszczamy poniżej na filmie.

 

 Zapraszamy do korzystania!

 

Udostępnij
2024  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie