Spotkanie autorskie z Piotrem Ciemnym

Chwasty to wszystkie rośliny, które rosną nie tam, gdzie chcielibyśmy, by rosły. Chwasty mijamy codziennie w parku, lesie i na łące. Jednak nie wszyscy wiedza, ze te niepozorne roślinki mogą być wspaniałym urozmaiceniem w kuchni!

www ciemny plakat belka

Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie Piotrem Ciemnym, zawodowym kucharzem, pasjonatem dzikich ziół, chwastów. Piotr uwielbia fermentacje, dzikie oranżady i wszystko to co można zrobić z roślin, dzikich roślin, chwastów oraz grzybów nadrzewnych, a w swoich książkach, udowadnia, ze chwasty smakują wspaniale i nawet w prostych potrawach wyglądają bosko.

Na spotkaniu opowie nam o ziołach, chwastach, tych które nas otaczają i przekaże nam, jak wykorzystywać je w codziennej kuchni.

Spotkanie odbędzie się 12 maja (piątek) o godzinie 17:00 w naszej Bibliotece, a zapisów można dokonywać osobiście lub pod numerem 25 682 24 21.
Liczba miejsc ograniczona.