Narodowe Czytanie 2021

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich miłośników literatury na „Narodowe Czytanie 2021”, które odbędzie się w piątek 3 września o godzinie 16:30 na Skwerze Solidarności (park w centrum Garwolina).

narodowe plakat 21

Tegorocznym tematem przewodnim Narodowego Czytania będzie dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej". Ta klasyczna już mieszczańska tragifarsa od ponad stu lat święci tryumfy na deskach teatrów. Była niejednokrotnie ekranizowana, a wątki zaczerpnięte z dramatu inspirowały takich twórców jak np. Andrzej Wajda.

Fragmenty "Moralności Pani Dulskiej" czytać będą członkowie "Garwolińskiego Klubu Seniora", którym nie obce są występy sceniczne. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Uwaga! W przypadku złej pogody np. opadów deszczu spotykamy się o 16:30 w bibliotece na ulicy Nadwodnej 1.