Konkurs plastyczny-Doktor Dolittle i jego zwierzęta

14 stycznia obchodzimy 135. rocznicę urodzin Hugh Loftinga autora niezapomnianych przygód doktora Dolittle, lekarza, który posiadł niezwykły dar rozumienia mowy zwierząt. Z tej okazji chcielibyśmy zachęcić dzieci w wieku 5-10 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie obwoluty, czyli papierowej okładki, do książki Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Technika wykonania prac jest dowolna, możecie, rysować, malować itd. Jednakże, żeby obwoluta mogła być nałożona na książkę, to musi spełniać pewne wymagania, które w regulaminie konkursu, wraz ze schematem takiej papierowej okładki Wam opisaliśmy.

dolitlle plakat A3v2

Na Wasze prace czekamy do 15 lutego bieżącego roku. Prace możecie przynieść osobiście do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży (na pietrze biblioteki) bądź odpowiednio wcześniej przesłać je pocztą na nasz adres:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie
ul. Nadwodna 1
08-400 Garwolin

Konkurs rozstrzygniemy 18 lutego. Zwycięzców konkursu uhonorujemy atrakcyjnymi nagrodami, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

Na ewentualne pytania z Waszej strony dotyczące konkursu chętnie odpowiemy pod numerem tel. 25 682 24 21 bądź mailowo: mbpgarwolin@poczta.onet.pl

Zapraszamy do udziału.

PS. Mało znanym faktem jest, że postać doktora Dolittle zrodziła się w wyobraźni Hugh Loftinga, gdy ten służył w stopniu porucznika w armii brytyjskiej podczas I wojny światowej.
Wesoły doktor, świetnie dogadujący się ze zwierzętami, był odskocznią od ponurych, wojennych realiów, z którymi autor stykał się każdego dnia w okopach północnej Francji.

Regulamin konkursu plastycznego - Doktor Dolittle i jego zwierzęta plik PDF