image1 image2 image3
logo

Szerokie tory-Spotkanie z Barbarą Włodarczyk

Zmień rozmiar tekstu:

Nasza biblioteka ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, spotkanie z Barbarą Włodarczyk – cenioną dziennikarką, która przez lata zgłębiała tajniki i realia krajów byłego Związku Radzieckiego. Spotkanie odbędzie się 22 marca o godzinie 17:00 w bibliotecznej Czytelni.

Barbara Włodarczyk to niezwykle doświadczona i ceniona korespondentka, która od grudnia 2004 do grudnia 2009 roku pracowała dla TVP jako wysłannik w Moskwie. Jej wieloletnia praca przyniosła nie tylko głębsze zrozumienie geopolityki regionu, ale także wnikliwe spojrzenie na życie codzienne mieszkańców krajów postsowieckich.

Nieustannie poszukująca nowych inspiracji i tematów, Barbara Włodarczyk przez lata tworzyła autorski cykl reportaży telewizyjnych zatytułowany „Szerokie tory”, który zyskał uznanie zarówno wśród krytyków, jak i milionów widzów. Jej praca była nie tylko rzetelnym dziennikarstwem, ale także formą filmowego reportażu, który do dzisiaj porusza i inspiruje.

włodarczyk plakat A4

W maju 2013 roku światło dzienne ujrzała jej książka „Nie ma jednej Rosji”, będąca zbiorem reportaży, które odkrywają różnorodność i złożoność tego fascynującego kraju. Książka szybko zyskała sobie wielu czytelników, doceniających głębię i szczerość opowieści autorki.

W 2021 roku Barbara Włodarczyk ponownie zaskoczyła czytelników, publikując zbiór reportaży pod tytułem „Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin”. Książka ta to kolejny krok w podróży przez fascynujący świat polityki, kultury i społeczeństwa putinowskiej Rosji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury i pasjonatów tematyki wschodniej na spotkanie autorskie z Barbarą Włodarczyk. To niepowtarzalna okazja, by poznać tajniki jej pracy, zadawać pytania oraz czerpać inspirację z jej fascynujących opowieści.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o uprzednie zapisy osobiście w Bibliotece lub telefonicznie pod nr 25-682-24-21.

 

Udostępnij
2024  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie