image1 image2 image3
logo

Czytelnia

Zmień rozmiar tekstu:

Korzystanie z czytelni Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie jest bezpłatne. Czytelnia udostępnia bogaty i różnorodny księgozbiór literatury naukowej i popularnonaukowej.
Posiada obszerny zbiór książek, czasopism oraz dokumentów życia społecznego (afiszy, plakatów, ulotek) o Garwolinie i Powiecie Garwolińskim, a także Mazowszu i Podlasiu.

Oferujemy trzy stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Użytkownicy mogą korzystać z własnego sprzętu komputerowego oraz aparatów cyfrowych do wykonywania zdjęć potrzebnych materiałów. Jest także  możliwość kserowania i drukowania.

Czytelnia oferuje 42 tytuły prasy bieżącej w prenumeracie, czasopisma codzienne, tygodniki, miesięczniki, udostępnia i wypożycza prasę o różnorodnej tematyce; prawniczej, ogłoszeniowej, społeczno- kulturalnej, literackiej, historycznej, kobieco- informacyjnej, regionalnej i in.

Udzielamy informacji bibliograficznych, rzeczowych i tekstowych z różnych dziedzin wiedzy oraz informacji o regionie: ustnie, telefonicznie i pisemnie.

Prowadzimy prelekcje dla szkół oraz grup zainteresowań historią i kulturą naszego miasta i regionu.

Bookcrossing,  akcja w której udział bierze nasza biblioteka – polega na  nieodpłatnym przekazywaniu sobie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych m.in. takich jak biblioteki publiczne. Opatrzone specjalnym kodem, dzięki któremu możemy je śledzić na stronie bookcrossing.pl, książki po przeczytaniu zostawia się dla kolejnego czytelnika.  W bibliotece do tego celu przeznaczono tzw. „półki bookcrossingowe”  (jest to żółty regał ustawiony przy wejściu do biblioteki). W ramach bookcrossingu książki te mogą zabierać do przeczytania wszyscy – nie tylko nasi czytelnicy.

Dla osób studiujących będących naszymi stałymi czytelnikami uruchomiliśmy w czytelni tzw. „wypożyczanie weekendowe” , które polega na wypożyczeniu książek do domu na sobotę i niedzielę. Książki zwracane są w poniedziałek rano.

Do Czytelni zapraszamy w poniedziałek - wtorek w godz. 8:00 -16:00, środa-piątek w godzinach 8:00 - 18:00 oraz w sobotę od 8:00 do 14:00.

czytelnia new

2024  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie