image1 image2 image3
logo

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Zmień rozmiar tekstu:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży działa przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie od 1979 roku. Mieści się w sali na piętrze biblioteki.
Nasze zbiory liczące około 12 000 woluminów uzupełniane są na bieżąco o nowości wydawnicze. Posiadamy książki dla maluchów oraz całkiem spory zbiór literatury pięknej dla każdego przedziału wiekowego. Gromadzimy wydawnictwa popularnonaukowe przeznaczone dla młodego odbiorcy. Posiadamy bardzo bogaty wybór lektur szkolnych.

Na miejscu udostępniamy czasopisma  dla dzieci i młodzieży oraz gry planszowe.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży jest miejscem, w którym prowadzone są różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa takie jak: konkursy (plastyczne, recytatorskie), spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci w ferie zimowe oraz letnie wakacje. Zajęcia prowadzimy w wyposażonej w wiele zabawek edukacyjnych, nowo otwartej Sali Zabaw.

Stale współpracujemy z przedszkolami i szkołami, prowadzimy dla nich:

Zajęcia czytelnicze - spotkania skierowane do dzieci w wieku  4 -6 lat  w zajęciach wykorzystujemy elementy pedagogiki zabawy. Dzięki nim możemy na różne niekonwencjonalne  sposoby przedstawić lektury, uatrakcyjnić czytany tekst, przedstawić go w formie scenicznej. Wykonujemy także prace plastyczne np.: rekwizyty, ilustracje utworu (na dużych arkuszach  papieru). Wszystko to oparte jest na tekście literackim.

Zabawa z lekturą - to cykl spotkań skierowany dla uczniów klas I -III. Teksty do zabawy proponuje nauczyciel. Prezentujemy utwór (opowiadanie bądź głośne czytanie) wykonujemy pomoce potrzebne w zabawie - praca wspólna. Stałym elementem jest zabawa chustą integracyjną i praca nad tekstem lektury rebusy, zgadywanki, krzyżówki.

Do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zapraszamy w poniedziałek - wtorek w godz. 8:00 -16:00, środa-piątek w godzinach 8:00 - 18:00 oraz w sobotę od 8:00 do 14:00.

oddzial new

2024  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie