image1 image2 image3
logo

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Zmień rozmiar tekstu:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży działa przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie od 1979 roku. Mieści się w sali na piętrze biblioteki.
Nasze zbiory liczące około 12 000 woluminów uzupełniane są na bieżąco o nowości wydawnicze. Posiadamy książki dla maluchów oraz całkiem spory zbiór literatury pięknej dla każdego przedziału wiekowego. Gromadzimy wydawnictwa popularno-naukowe przeznaczone dla młodego odbiorcy. Posiadamy bardzo bogaty wybór lektur szkolnych. Ostatnio wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o ponad 200 egzemplarzy książki mówionej (audiobook).

Na miejscu udostępniamy czasopisma  dla dzieci i młodzieży oraz gry planszowe.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży jest miejscem w którym prowadzone są różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa takie jak: konkursy (plastyczne, recytatorskie), spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci w ferie zimowe oraz letnie wakacje. Zajęcia prowadzimy w wyposażonej w wiele zabawek edukacyjnych, nowo otwartej Sali Zabaw.

Stale współpracujemy z przedszkolami i szkołami, prowadzimy dla nich:

Zajęcia czytelnicze - spotkania skierowane do dzieci w wieku  4 -6 lat  w zajęciach wykorzystujemy elementy pedagogiki zabawy. Dzięki nim możemy na różne niekonwencjonalne  sposoby przedstawić lektury, uatrakcyjnić czytany tekst, przedstawić go w formie scenicznej. Wykonujemy także prace plastyczne np.: rekwizyty, ilustracje utworu (na dużych arkuszach  papieru). Wszystko to oparte jest na tekście literackim.

Zabawa z lekturą - to cykl spotkań skierowany dla uczniów klas I -III. Teksty do zabawy proponuje nauczyciel. Prezentujemy utwór (opowiadanie bądź głośne czytanie) wykonujemy pomoce potrzebne w zabawie - praca wspólna. Stałym elementem jest zabawa chustą integracyjną i praca nad tekstem lektury rebusy, zgadywanki, krzyżówki.

Do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zapraszamy w poniedziałek - wtorek w godz. 8:00 -16:00, środa-piątek w godzinach 8:00 - 18:00 oraz w sobotę od 8:00 do 16:00.

oddzial new

2021  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie