image1 image2 image3
logo

Garwoliński Tydzień Seniora

Zmień rozmiar tekstu:

To będzie czas pełny atrakcji kulturalnych i sportowych, ale nie zabraknie także elementów edukacyjnych. „Garwoliński Tydzień Seniora” to okazja do integracji lokalnej społeczności osób starszych, do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Seniorze, sprawdź program i koniecznie wybierz coś dla siebie.

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Polsce oraz Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji, już po raz drugi, odbędzie się „Garwoliński Tydzień Seniora”. To cykl wydarzeń przygotowany specjalnie z myślą o seniorach, wpisujący się w obchody przypadających świąt.

W programie „Garwolińskiego Tygodnia Seniora” znalazły się koncerty, zajęcia sportowe, spektakl teatralny, potańcówka oraz akcja przypominająca seniorom, że zdrowie jest najważniejsze i warte o nie dbać!

Garwoliński Tydzień Seniora rozpocznie się 4 października. Uroczystą inaugurację zaplanowano na godzinę 17:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Podczas wydarzenia na seniorów będą czekały kulturalne niespodzianki – występy muzyczne i spektakl teatralny.

5 października o 16:30 odbędą się warsztaty „Co MY jemy – My nie wiemy” prowadzone przez propagatorkę zdrowego żywienia Katarzynę Bosacką. Seniorzy będą mogli poznać zasady zdrowego odżywiania, a następnie wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe w swojej codziennej diecie. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a zapisy na wydarzenie prowadzi Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

Dzień później, 6 października o godzinie 17:00, biblioteka zaprasza na wykład relaksacyjny „Biblioterapia dla seniorów” prowadzony przez Wandę Matras-Mastalerz, autorkę kilkudziesięciu pozycji naukowych z zakresu terapeutycznych funkcji książki, pokazujących wpływ literatury na samopoczucie i rozwój psychiczny człowieka. Zapisy na to wydarzenie także w garwolińskiej bibliotece.

senior week poster

W sobotę, 7 października, seniorzy będą mieli okazję, by potańczyć jak za dawnych lat. W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie zaplanowano dyskotekę z przebojami lat 60. i 70. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy prowadzi Klub Seniora działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 502 866 863.

8 października w ramach akcji „Biała niedziela” będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji u lekarzy i specjalistów – ortopedy, kardiologa, trychologa, podolog, diabetyka, pulmunologa, onkologa i dermatologa. Aby skorzystać z oferty, trzeba się zapisać telefonicznie – 604 557 648.

9 października Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosi seniorów na spotkanie sentymentalne przy świecach. Będzie to wieczór poetycki prowadzony przez Kubę Michalskiego, w nastrojowym klimacie i z przepiękną muzyką. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, należy zgłosić chęć uczestnictwa w bibliotece.

Będzie też czas na aktywność fizyczną. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wraz z Klubem Seniora zaprasza na porcję ruchu i zmagań sportowych. 10 października o godzinie 14:00 w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 16 wystartuje „Senioriada”. Zawody będą doskonałą okazją do sprawdzenia swoich sił w różnych dyscyplinach i konkurencjach, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy. Zapisy na wydarzenie prowadzi Klub Seniora: tel. 660 720 629.

Finałowym punktem programu tegorocznego „Garwolińskiego Tygodnia Seniora” będzie „Biesiada w blasku księżyca”, która odbędzie się 11 października o godzinie 17:00 w ogrodach Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zakończenie cyklu wydarzeń połączone będzie z występem Zespołu Romskiego przy ognisku. Integracja umożliwi zbliżenie się do kultury, obyczajów, muzyki i kuchni romskiej. Zarówno stroje, jak i muzyka będą nawiązywały do kultury Romów. Zapisy na to wydarzenie także prowadzi Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

Zadanie pn. „Garwoliński Tydzień Seniora” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy wydarzenia: Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, Klub Seniora w Garwolinie

 

Udostępnij
2024  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie