Wielkie wydarzenia historyczne były inspiracją dla wielu wspaniałych dzieł sztuki. Zbliżające się Święto Narodowe Trzeciego Maja ma to szczęście, że upamiętniane przezeń wydarzenie uwiecznił na swoim pełnym symboliki obrazie nasz narodowy malarz-Jan Matejko.

Konkurs 3 maja

Chcielibyśmy, żeby to ważne święto stało się i dla Was inspiracją twórczą, w związku z czym zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym „Wiwat 3-maja!”.

Przedmiotem konkursu jest indywidualne wykonanie pracy plastycznej, która w tematyce nawiązuje do wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

Technikę wykonania pracy pozostawiamy waszej inwencji. Dostarczcie je do siedziby biblioteki do 4 maja br.

Najlepsze prace oczywiście nagrodzimy. Zapraszamy do udziału. Szczegóły znajdziecie w zalinkowanym regulaminie.

Regulamin plik PDF