Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

17 marca o godz. 17:30 zapraszamy na spotkanie z Marią Paszyńską, pisarką, felietonistką, varsavianistką, prawniczką i orientalistką, autorką 18 powieści m.in. cykl "Owoc granatu", "Wiatr ze wschodu", "Cień sułtana".  Powieści Marii Paszyńskiej to dobra lekcja historii, oparta na rzetelnej znajomości źródeł.

Maria Paszyńska zadebiutowała w 2015 roku powieścią "Warszawski niebotyk", która znalazła się w finale I edycji konkursu "Promotorzy Debiutów" organizowanego przez Instytut Książki i Fundację Tygodnika Powszechnego. Powieść "Owoc granatu. Dziewczęta wygnane" (2018) została nominowana w plebiscycie portalu lubimy czytać do miana Książki Roku 2018 w kategorii Powieść historyczna.

maria plakat

Twórczość:

cykl Warszawski niebotyk:

Warszawski niebotyk, Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2015
Gonitwa chmur, Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2016

cykl Cień sułtana:

Cień sułtana, Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2016
Krwawe morze, Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2017
Córka gniewu, Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2018

cykl Owoc granatu:

Owoc granatu. Dziewczęta wygnane, Wydawnictwo Książnica, Poznań 2018
Owoc granatu. Kraina snów, Wydawnictwo Książnica, Poznań 2018

inne powieści:

Willa pod zwariowaną gwiazdą, Wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała 2018
Instytut piękności, Wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała 2019

Zapisy pod numerem 25 682 24 21 lub w siedzibie Biblioteki. Zapraszamy serdecznie, wstęp jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.