image1 image2 image3
logo

Koncert Katarzyny Zawady

Zmień rozmiar tekstu:

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na koncert Katarzyny Zawady, która przyjedzie do nas z niezapomnianym repertuarem Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas. Koncert odbędzie się w środę 11 marca o godzinie 18:00 na Sali Widowiskowej CSiK przy ul. Nadwodnej 1. Wstęp na koncert jest bezpłatny, prosimy jednak chętnych o zgłoszenie swojego udziału telefonicznie pod nr 25 682 24 21 bądź osobiście w bibliotece.

Poniżej znajdą Państwo, krótki biogram gwiazdy środowego wieczoru.

Katarzyna Zawada – absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistka.
Swój warsztat muzyczny – wokalny i pianistyczny kształci od 4 roku życia. Animatorka kultury w lokalnym środowisku, dyrygent Chóru „Cantare” i kierownik muzyczny „Zespołu Salonowego” w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Odtwórczyni roli Heleny Modrzejewskiej w spektaklach i widowiskach plenerowych.

zawada plakat strona

Laureatka konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Stypendystka Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także Starosty Pleszewskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W roku 2017 otrzymała Brązową Odznakę Honorową przyznaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej Związku.

W swoim repertuarze posiada utwory operetkowe, musicalowe, sakralne, oratoryjno-kantatowe oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, prezentując również autorskie programy pamięci Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas. Katarzyna jest laureatką Złotej Eurydyki – I miejsca podczas „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German”, Moskwa 2015.

Od kilku lat z sukcesem realizuje autorski projekt cyklu koncertów pamięci Anny German, które odbywają się w kraju i za granicą m.in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii. W grudniu 2018 roku Katarzyna wystąpiła z tym projektem podczas koncertów solowych, których organizatorem była Liga Kobiet Polskich zatytułowanych „Śpiewająca Eurydyka” z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej.

Wydała już dwie płyty – „Niezapomniane przeboje Anny German” oraz „Najpiękniejsze kolędy”.

W kraju i za granicą artystka realizuje łącznie ponad 50 koncertów rocznie – repertuar obejmuje utwory operetkowe, musicalowe, sakralne, oratoryjno-kantatowe oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, poruszając się w stylistyce classical crossover.

Zrealizowane dotychczas programy koncertowe (70 min.):

 • repertuar Anny German (od 2015 z Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej)
 • repertuar Anny Jantar
 • repertuar Violetty Villas
 • repertuar patriotyczny
 • repertuar muzyki klasycznej
 • repertuar muzyki sakralnej (utwory oratoryjno-kantatowe)
 • repertuar musicalowy i operetkowy
 • repertuar światowy (pop, jazz, ballady)
 • repertuar muzyki filmowej
 • repertuar polskich artystów i kompozytorów
 • repertuar świąteczny i kolędowy

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie