Pomóż się przytulić!

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w akcji "Pomóż się przytulić". Akcja ma na celu pomóc małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w jak najmniej bolesnym wybudzeniu na pooperacyjnej sali. Nowe maskotki z metkami można przynieść do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży i włożyć je do stojącego tam, oznakowanego pudełka. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

pluszaki poster

Dziecko budzi się po operacji ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica… jest na sali wybudzeń a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić jak może się czuć mały samotny człowiek w szpitalu. Wywołajmy uśmiech na twarzy dziecka darując mu pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić zanim zobaczy swoich rodziców.
W szpitalu Centrum Zdrowia Dziecka wykonywanych jest blisko 20 tys. operacji i zabiegów w pełnej narkozie. Społeczność zgromadzona na grupie na facebooku p.n. „SOS Mieszkańcy Wawra Rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka” przekazywała już wiele zabawek do sali wybudzeń. Tym razem w akcję włącza się również Miasto Garwolin. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do pozostawiania nowych zabawek w wyznaczonych miejscach: siedzibie Urzędu Miasta, Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie, przedszkolach miejskich.
Zabawki muszą być nowe, nie mogą być zbyt małe i nie powinny mieć małych elementów. W imieniu małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka dziękujemy za okazaną pomoc!

źródło/:www.garwolin.pl