image1 image2 image3
logo

Krzysztof Piersa - Spotkanie Autorskie

Zmień rozmiar tekstu:

We wtorek 19 lutego o godzinie 10:00 zapraszamy do biblioteki na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem m.in. poradnika "Komputerowy Ćpun" poruszającego aktualny i niestety coraz powszechniejszy temat uzależnienia od cyfrowej rozrywki.

piersa A4 strona

Psycholodzy od dawna biją na alarm, że uzależnienie od grania może wywołać poważne zaburzenia psychiczne, takie jak agresja, wyobcowanie ze środowiska, depresja, a także doprowadzić do licznych dolegliwości fizycznych.
Co ma więc zrobić rodzic, gdy z pokoju dziecka kolejną godzinę dobiega klikanie myszką, a kiedy tam wchodzi, widzi tylko plecy latorośli zgarbione nad klawiaturą? Przeczytać tę książkę. I dać ją do przeczytania swojemu uzależnionemu dziecku.
Jej autor, Krzysztof Piersa nie jest psychologiem, czy pedagogiem. Jest praktykiem. Młodym człowiekiem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. I tak przez dwadzieścia lat… Aż się zorientował, że w ten sposób może tylko przegrać swoje życie; dosłownie i w przenośni.
Zaczął walczyć z uzależnieniem od komputera i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, by poszli już przetartym szlakiem. Dzięki tej książce osoba uzależniona od gier stanie twarzą w twarz z samym sobą. Autor bez owijania w bawełnę mówi: jeśli jesteś taki, jak ja jeszcze kilka lat temu, to masz poważny problem. A uświadomienie sobie uzależnienia i chęć, aby z nim zerwać, to podstawa powrotu do zdrowia.
Były komputerowy ćpun pomaga również zrozumieć rodzicom, czym są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające. A także, co powinni zrobić, aby wspierać swoje dziecko w wychodzeniu z nałogu.

Źródło:
www.muza.com.pl/literatura-faktu/2186-komputerowy-cpun-9788328702349.html

Więcej informacji uzyskać można drogą telefoniczną pod numerem 25 682 24 21. Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona.

 

Udostępnij
2019  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie