Kurs obsługi komputera

Już po raz siódmy w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie organizujemy kurs obsługi komputera i korzystania z internetu skierowany do osób w wieku 50+

.

latarnicy 2018 blue

Grupa docelowa naszej działalności wybrana została nieprzypadkowo. Na 13 mln Polaków w przedziale wiekowym 50+, aż 10 mln nie korzysta z komputera i internetu. Powody tego, nie napawającego optymizmem stanu są różne. Często jest to związany z ograniczonymi środkami finansowymi brak dostęp do sprzętu komputerowego (przypominamy, że w naszej bibliotece można skorzystać za darmo z internetu na 9 komputerach!), może to być też lęk przed nowym i nieznanym, który zniechęca do otwarcia się na, jak okazuje się wcale nie tak trudne do opanowania, nowoczesne technologie.

Wszyscy chętni w wieku 50+, którzy chcieliby wziąć udział w kursie komputerowym, mogą zapisać się osobiście w siedzibie biblioteki (Mediateka, 1 piętro), bądź telefonicznie pod numerem 25 682 24 41 do 7 kwietnia b.r.