Relacja z Nocy bibliotek 2016

W sobotni wieczór do Garwolina na wiernym koniu Alfonso z Panem Nielsenem na ramieniu zawitała Pippi Langstrump. Zgromadzeni na skwerze Solidarności czytelnicy bibliotek szkolnych (Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2), Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie oraz nasi młodzi czytelnicy mieli okazję poznać jej przygody brawurowo zinterpretowane przez aktorów Teatru Rękawiczka.

noc bibliotek

W grach i zabawach inspirowanych książkami o rudowłosej psotnicy (wyścig po cukierki oraz podrzucanie naleśników) zaangażowało się przeszło 80 osób biorących udział w Nocy bibliotek. Gdy zapadł już zmrok, trochę zmęczeni, acz w szampańskich humorach udaliśmy się korowodem do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie gdzie czekał na nas poczęstunek i film opowiadający o przygodach naszej bohaterki Pippi.

Seans nie był jednak zwieńczeniem nocnego spotkania. Czytelnicy rozeszli się do swoich macierzystych bibliotek, by kontynuować tak obiecująco rozpoczętą noc.

Chcielibyśmy podziękować aktorom Teatru Rękawiczka (Izabeli Rękawek, Izabeli Dziwiszek, Tomaszowi Paziewskiemu) oraz firmom PSS Społem Garwolin i Lotte Wedel za aktywny udział i pomoc w realizacji tegorocznej Nocy bibliotek.

• dsc_0120_noc_bibliotek
  • dsc_0130_noc_bibliotek