Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

W dniu 20.03.2015 r. odbył się w naszej bibliotece Konkurs recytatorski " Józef Stachowski - poeta z moich stron ". Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Burmistrz Miasta Garwolin Tadeusz Mikulski. Gościem specjalnym była krewna poety Helena Stachowska.

Konkurs adresowany był do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu garwolińskiego. Poza konkursem wziął udział również uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 - Bartosz Walenda.
Przesłuchanie recytatorów odbyło się w dwóch grupach wiekowych.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

konkurs Stachowski dyplomy

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Domninika Zduniak z Publicznego Gimnazjum W Sobolewie
II miejsce - Alicja Drelichowska z Gimnazjum im. C.K. Norwida w Garwolinie
III miejsce - Partycja Balas z Gimnazjum Nr 2 w Łaskarzewie
Wyróżnienie otrzymała: Aleksandra Bouzidi z Gimnazjum im. C.K.Norwida w Garwolinie.

stachowski dsc 0902

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Kacper Kęsik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki
II miejsce - Alicja Głaszczka z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie
III miejsce -  Katarzyna Cecylia Wilczek z ZSP Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie
Wyróżnienie otrzymała: Patrycja Walicka z ZSP Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki.

Najlepsi recytatorzy otrzymali dyplomy, książki oraz nagrody rzeczowe.
Nagrody wręczyli Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Sekretarz Miasta Garwolin Cezary Tudek oraz Dyrektor Biblioteki Iwona Poreda.