Narodowe Czytanie 2024 – Kordian

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury na wyjątkowe wydarzenie – Narodowe Czytanie 2024, które odbędzie się w czwartek, 19 września o godzinie 11:00 w Sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury (CSiK), przy ul. Nadwodnej 1.

Narodowe Czytanie to coroczna inicjatywa mająca na celu promocję klasyki literatury polskiej, a także wspólne celebrowanie naszej bogatej kultury literackiej. W tym roku motywem przewodnim jest jedno z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu – dramat „Kordian” Juliusza Słowackiego.

narodowe czytanie 2024

„Kordian” to dramat, który od lat inspiruje pokolenia Polaków. Napisany w 1833 roku przez Juliusza Słowackiego, stał się literackim manifestem, wyrażającym pragnienie walki o wolność, poświęcenie i niezłomność ducha narodu polskiego w obliczu zaborów. Bohater utworu, Kordian, staje się symbolem dylematów i rozterek młodych patriotów, poszukujących drogi do niepodległości. Jego postać odzwierciedla głęboki konflikt między marzeniami a rzeczywistością, pokazując, że droga do wolności wymaga pełnego poświęcenia i zgody na walkę do końca.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu, które od lat gromadzi pasjonatów literatury oraz osoby pragnące odkrywać na nowo piękno polskich dzieł literackich. Wspólne czytanie "Kordiana" stanie się okazją do refleksji nad historią, kulturą i wartościami, które ukształtowały nasz naród.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a my ze swojej strony zapewniamy miłą atmosferę i literackie inspiracje. Przyłączcie się do nas, aby wspólnie odkrywać siłę słowa i ducha romantyzmu!

Do zobaczenia 19 września!