Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie-Zatrzymajmy lato w Garwolinie!

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i powiatu na wyjątkowe wydarzenie pt. „Zatrzymajmy lato w Garwolinie”, które odbędzie się 24 sierpnia 2024 r. w centrum miasta na skwerze Solidarności. To niepowtarzalna okazja, by wspólnie pożegnać lato w atmosferze zabawy, kultury i integracji.

Dla dzieci - Piknik literacki i nie tylko!

Od godziny 15:00 najmłodsi mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. W ramach Pikniku literackiego zaplanowano:

• Warsztaty plastyczne-"Przygoda z origami" – dzieci będą mogły stworzyć własne dzieła w japońskiej technice składania papieru.
  • Warsztaty muzyczne-"Eksperymenty z instrumentami" – małym uczestnikom zostanie przybliżony świat muzyki, dzięki możliwości eksperymentowania z różnymi instrumentami.
  • Pokaz iluzji – magiczne sztuczki, w wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty, które z pewnością zachwycą i zaintrygują młodych widzów.

Zatrzymajmy lato w Garwolinie plakat

Dla dorosłych - Koncert „Dobrych dźwięków”, kino pod chmurką oraz promocja nowego wydawnictwa regionalnego-„Leksykon garwoliński”.

Dorośli również znajdą coś dla siebie! W programie popołudniowo-wieczornym, od godziny 18:00, przewidziano:

• Promocja książki-„Leksykon Garwoliński"- to nowo powstałe wydawnictwo, będące owocem współpracy wielu osób, przybliży czytelnikowi w lekkiej formie, znane i mniej znane pojęcia i terminy związane z Garwolinem.
  • Koncert „Dobrych dźwięków” w wykonaniu Oli Robak i Waldemara Jaronia – występy muzyczne, które zabiorą uczestników w podróż po różnych gatunkach muzycznych: od rocka, przez pop, jazz, aż po muzykę klasyczną. To doskonała okazja, by delektować się wysokiej jakości brzmieniami w miłej atmosferze.
  • Familijne kino pod chmurką -”Pimi z krainy Tygrysów” – wzruszająca opowieść o chłopcu, który ratuje małego tygryska przed kłusownikami i z którym wspólnie wyruszają w niezwykłą podróż do miejsca, gdzie będą bezpieczni.

Na zakończenie dnia, zapraszamy na filmowy seans pod chmurką. Miłośnicy filmów będą mogli rozkoszować się projekcją w wyjątkowych okolicznościach przyrody, co z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia i wieczorny relaks.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania końca lata! To wydarzenie nie tylko dostarczy niezapomnianych emocji, ale także pomoże zacieśnić więzi społeczne i zainteresować ofertą kulturalną Biblioteki w Garwolinie. Do zobaczenia na skwerze Solidarności!

„Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego”

mazowsze kwadrat