Konkurs - Odkrywamy piękno „Nad Niemnem”

Zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do udziału w konkursie literacko-plastycznym MPBP  Odkrywamy piękno „Nad Niemnem”.

Konkurs wpisuje się akcję Narodowego Czytania, do którego wybrano utwór Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

nad niemnem plakat v3

Zadaniem uczestników jest wybranie fragmentu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, który będzie inspiracją do wykonania ilustracji. W załączniku musi być przytoczony cytat, który został zilustrowany. Wykorzystajcie swoją kreatywność, by przenieść na papier atmosferę, nastroje bohaterów i piękne opisy przyrody, z powieści Elizy Orzeszkowej.
Pracę dostarczyć należy do biblioteki do 20 października 2023 roku.

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a autorom najlepszych prac konkursowych zostaną przyznane nagrody.

Regulamin konkursu Plik PDF