Konkurs Recytatorski - Poezja Ziemi Garwolińskiej

W marcu mija 109. rocznica urodzin naszego lokalnego poety Józefa Stachowskiego, w tym miesiącu obchodzimy również Światowy Dzień Poezji. W związku z tymi wydarzeniami chcielibyśmy zaprosić uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) i ponadpodstawowych do udziału w powiatowym konkursie recytatorskim ,,Poezja ziemi garwolińskiej’’.  Konkurs odbędzie się we wtorek 22 marca br. o godzinie 11:00 w siedzibie Biblioteki przy ulicy Nadwodnej 1 w Garwolinie.

Wierszami, które mogą być przygotowane na konkurs są te z tomiku poezji „Słowem i obrazem”, poety Józefa Stachowskiego lub też utwory innego poety ziemi garwolińskiej (utwory, które można wykorzystać w konkursie, są zalinkowane pod artykułem).

poezja plakat 2022

Każdy z uczestników konkursu powinien przygotować do recytacji jeden wiersz (lub fragment wiersza), tak by czas jego recytacji nie przekroczył 7 minut. Zgłoszenie udziału w konkursie należy przesłać (lub dostarczyć osobiście) do 18 marca 2022 r. do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie.

Dla wyróżnionych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Poniżej znajdą Państwo regulamin, kartę zgłoszeniową oraz zbiory wierszy Józefa Stachowskiego i współczesnych lokalnych poetów, spośród których można wybrać utwory konkursowe.

Regulamin i karta zgłoszeniowa

Wiersze Józefa Stachowskiego - do konkursu