Jaki będzie świat za 50 lat? - Wyniki konkursu

Stanisław Lem, pisarz, filozof, jego utwory, zaliczane do kanonu literatury światowej, inspirowały i do dziś inspirują twórców i artystów, a motywy zaczerpnięte z jego twórczości zadomowiły się w kulturze masowej.

Prawdziwy człowiek renesansu parał się również futurologią, w swoich utworach antycypował wiele zjawisk i rozwiązań technicznych na długo przedtem, zanim stały się elementem naszej rzeczywistości.

lem-wyniki.jpg

W ogłoszonym przez bibliotekę konkursie literackim prosiliśmy Was, byście niczym Stanisław Lem postarali się przewidzieć przyszłość. Na konkurs „Jaki będzie świat za 50 lat?” wpłynęło wiele ciekawych prac. Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

W kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Nikodem Lis
II miejsce: Michalina Maria Mikulska
III miejsce: Zofia Piskała
Wyróżnienie: Natalia Wesołowska, Adam Piskała

W kategorii Szkoła Ponadpodstawowa:

I miejsce: Weronika Bartnik
II miejsce: Zofia Kozłowska
III miejsce: Robert Kwaśniak
Wyróżnienie: Julia Możdżonek

W kategorii Dorośli:

I miejsce: Anna Sokołowska
II miejsce: Aleksandra Paprota
Wyróżnienie: Teresa Miętus, Mariola Salamończyk

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy po odbiór dyplomów i upominków.