Poezja ziemi garwolińskiej- Rozstrzygnięcie

Za nami rozstrzygniecie kolejnej edycji konkursu recytatorskiego "Poezja ziemi garwolińskie". Tym razem w wyjątkowych okolicznościach epidemicznych, online ale jednak udało nam się przeprowadzić konkurs.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości poetów ziemi garwolińskiej oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją regionalną. Kształtowanie kultury żywego słowa i doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich oraz aktorskich uzdolnień młodzieży.

poezja 2021 plakatA3 2

Zgłoszenia do konkursu recytatorskiego nadesłało 35 osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miasta i powiatu garwolińskiego. Przesłuchanie recytatorów odbyło się w dwóch grupach wiekowych.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Szkoły średnie:

I miejsce – Sebastian Paszkowski
II miejsce – Patrycja Kowalczyk
III miejsce – Roksana Sygocka

Wyróżnienie otrzymała:
Wiktoria Goliszewska

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Franek Pałyska
II miejsce – Aleksandra Szewczyk
III miejsce – Żaneta Bogusz

Wyróżnienie otrzymały: