image1 image2 image3
logo

Konkurs recytatorski-Poezja ziemi garwolińskiej

Zmień rozmiar tekstu:

Co roku nasza biblioteka w marcu, miesiącu urodzin Józefa Stachowskiego, zwykła organizować konkurs recytatorski poświęcony twórczości lokalnych poetów.
W tym roku w związku z obostrzeniami pandemicznymi zmieniamy formułę konkursu ze stacjonarnej, w której przeprowadzaliśmy przesłuchania recytatorów w budynku biblioteki, na zdalną, online.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 6-8 oraz do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

poezja 2021 plakatA3 2

Każdy z uczestników konkursu powinien wyrecytować jeden wiersz (lub fragment wiersza), tak by czas jego recytacji nie przekroczył 5 minut.
Recytujący powinien nagrać swoją deklamację w formie video (np. przy pomocy telefonu) i dostarczyć plik do biblioteki (Czytelnia) do 16 marca br.

Z racji dużej wielkości plików video swoje recytacje prosimy dostarczać, udostępniając odnośnik do pliku filmowego znajdującego się w Państwa chmurze np. (Google Dysk, Dropbox, MEGA itp.) na adres e-mail: konkurs@biblioteka-garwolin.pl lub w wiadomości Messenger na bibliotecznym Facebooku (@bibliotekagarwolin).

Można także osobiście dostarczyć film do Czytelni na dowolnym nośniku danych (płyta, pendrive, karta pamięci) bądź w telefonie (zostanie zgrany na komputer).
Dla wyróżnionych uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Poniżej znajdą Państwo regulamin oraz zbiory wierszy Józefa Stachowskiego i współczesnych lokalnych poetów, spośród których można wybrać utwory konkursowe.

Wiersze Józefa Stachowskiego - do konkursu

Wiersze z tomiku Słowem i Obrazem - do konkursu

Regulamin konkursu

 

Udostępnij
2022  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie