image1 image2 image3
logo

Tydzień e-książki z IBUK Libra

Zmień rozmiar tekstu:

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy jak proste jest posiadanie dostępu do przeszło 1500 e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej.

W marcu kolejny raz obchodzimy Międzynarodowy Tydzień E-książki. Nasza biblioteka udostępnia zasób e-książek, które możecie czytać bez ograniczeń czasowych i geograficznych, bez kar za nieterminowy zwrot, wreszcie bez potrzeby pobierania aplikacji. Wystarczy urządzenie wyposażone w przeglądarkę internetową.

ibuklibra 2020

Korzystanie z platformy IBUKLibra jest bardzo proste.

  • Na terenie naszej placówki wystarczy usiąść przy jednym z udostępnianych Wam komputerów, bądź podłączyć się własnym urządzeniem do naszego hotspotu, wejść na stronę www.libra.ibuk.pl, wybrać książkę i zacząć czytać.
  • Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania zapisani do biblioteki czytelnicy mogą  otrzymać w Mediatece
  • Po wejściu na stronę libra.ibuk.pl należy kliknąć polecenie "ZAREJESTRUJ" i w pierwszej kolejności zarejestrować swoje osobiste konto myIBUK (tę czynność wykonuje się tylko raz). Po zarejestrowaniu konta, dodajemy bibliotekę (Konsorcjum Mazowieckich Bibliotek Publicznych) po czym  system poprosi o podanie otrzymanego w bibliotece kodu aktywacyjnego PIN. Podczas kolejnych wejść rejestracja nie jest już wymagana, wystarczy zalogować się do własnego konta myIBUK.

Dokładną instrukcję zdalnego dostępu do księgozbioru (proces rejestracji) zamieszczamy poniżej na filmie.

 Zapraszamy do korzystania!

Nowe funkcje IBUK LIbra Dokument PDF

 

Udostępnij
2022  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie