image1 image2 image3
logo

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Zmień rozmiar tekstu:

Chcielibyśmy zaprosić Państwa w piątek 21 lutego o godzinie 17:00 do biblioteki na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską.

Nasz gość jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem, lekarką wciąż pracującą aktywnie w zawodzie. Dziesięć lat temu zaczęła pisać o swoich bułgarskich korzeniach, chcąc zostawić dzieciom unikalne dziedzictwo - opowiadanie o rodzinie, która pochodzi z Rodopów, gór na południu Bułgarii, w których przyszedł na świat mityczny Orfeusz oraz legendarny Spartakus. Książka została bestsellerem. Prezentem dla własnych dzieci była seria przygód Julka i Mai, a następnie powstały powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M. oraz Lot nisko nad ziemią).

ałbena plakat strona

Po ich sukcesie przyszedł pomysł na sagę, epicką formą, która zdobyła serca czytelników. Autorka osadziła akcję w Brwinowie, między fikcyjnych bohaterów wprowadziła autentyczne postaci, zamieszkujące tamtejszy Brwinów. Na jej podstawie nakręcono serial "Stulecie Winnych" emitowany w telewizji polskiej.

W dzieciństwie marzyła, aby zostać aktorką. Miłość do teatru i filmu pozostała jej do dziś. Pisarka wystąpiła w serialu, wcielając się w rolę damy, przyjaciółki domu Lilpopów (5 i 6 odcinek).

Kolejnym cyklem Ałbeny Grabowskiej odnoszącym sukcesy na rynku wydawniczym jest trylogia "Alicja w krainie czasów", seria została doskonale przyjęta zarówno przez krytyków literatury, jak i rzesze oddanych czytelników.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Udostępnij
2022  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie