image1 image2 image3
logo

Noc Bibliotek 2018

Zmień rozmiar tekstu:

Już w sobotę, 9 czerwca zapraszamy dzieci w wieku 5-15 lat do udziału w Nocy Bibliotek, ogólnopolskiej wieczorno-nocnej imprezie promującej czytelnictwo i biblioteki. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię, polskie baśnie i legendy.

noc bibliotek plakat 2018

W strojach nawiązujących do polskich baśni i legend spotykamy się na Skwerku Solidarności o godzinie 19.30 aby wspólnie z aktorami teatru Rękawiczka czytać legendę „Kwiat paproci”.

W IV edycji Nocy bibliotek bierze udział 1828 bibliotek, a między nimi biblioteki z Garwolina: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna oraz biblioteki szkolne.

Plan wydarzeń:

  • 19:00 – Zbiórka w bibliotekach i przemarsz korowodem postaci literackich do Skwerku Solidarności w centrum Garwolina
  • 19:30 – Spotkanie uczestników Nocy Bibliotek z całego miasta na Skwerku Głośne czytanie legendy „Kwiat paproci” przez aktorów teatru "Rękawiczka". Cykl zabaw i konkursów inspirowane baśniami i legendami polskimi.
  • 21:00 – Powrót do bibliotek szkolnych.

 

Udostępnij
2022  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie