Tomek Michniewicz - Świat równoległy

We wtorek 08 listopada gościliśmy w bibliotece Tomka Michniewicz znanego podróżnika i dziennikarza, autora książek  “Świat równoległy”, “Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie”, “Samsara. Na drogach, których nie ma”.

dsc 0561 tomek michniewicz

Spotkanie autorskie przyciągnęło do biblioteki przeszło trzystu uczniów garwolińskich szkół. W pierwszej części spotkania Tomek starał się zwrócić uwagę młodego audytorium na manipulacje medialne, którymi codziennie raczą nas zarówno tradycyjne media, jak i portale internetowe. Wskazał na konkretnych przykładach mechanizmy, za pomocą których środki masowego przekazu wpływają na nasze postrzeganie rzeczywistości, często świadomie je zafałszowując.

Drugą część spotkania, Tomek poświęcił na odpowiedź na liczne pytania, które padały z sali i pomimo szczerych chęci naszego gościa, część z nich na odpowiedź będzie musiała zaczekać do kolejnego spotkania z Tomkiem Michniewiczem w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

Poniżej znajdziecie krótki materiał z tego trwającego przeszło 2 godziny spotkania.