Kulturalni Edukatorzy - Warsztaty

24 października w bibliotece odbyły się warsztaty nt: „Aplikacje mobilne i internetowe jako narzędzia do opowiadania historii Garwolina”.Na warsztatach uczestnicy z Zespołu Szkół nr 5 z kółka języka niemieckiego dowiedzieli się czym jest utwór, jakie prawa ma twórca, co jest utworem i co podlega ochronie.

dsc 0473 edukatorzy

W ramach warsztatu uczniowie i uczennice poznali aplikacje, które pozwolą im uatrakcyjnić dowolny projekt, dowiedzieli się jak tworzyć zadania i quizy z wykorzystaniem strony LearningApps oraz jak kodować informacje za pomocą kodów QR.

Nauczyli się tworzyć podcasty i montować je za pomocą Audacity. Próbowali połączyć zdjęcia i dźwięki oraz dodać ruchome obrazy tak, aby powstał kolaż filmowy -w aplikacji Magisto.

Warsztaty zorganizowane w mediatece prowadziła Agata Janeczek -koordynatorka programów edukacji kulturalnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej, entuzjastka komunikacji wizualnej i nowych technologii a sfinansował Mazowiecki Instytut Kultury w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy.

• dsc_0456_edukatorzy
  • dsc_0460_edukatorzy