image1 image2 image3
logo

Zapraszamy na Noc bibliotek

Zmień rozmiar tekstu:

Już w sobotę, 4 czerwca zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat do udziału w Nocy Bibliotek, ogólnopolskiej wieczorno-nocnej imprezie promującej czytelnictwo i biblioteki.
Noc bibliotek odbywa się już po raz drugi. W pierwszej edycji ogólnopolskiej akcji udział wzięło ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych, które jednej nocy odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

W tym roku zgłoszeń jest ponad 800, a w akcji wezmą także biblioteki z Garwolina: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna oraz biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie.

Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek j to „Wolno czytać!”. Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Wyborem, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca.
W duchu tegorocznego hasła chcielibyśmy by biblioteka stała się dla was miejscem wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, miejscem spotkań z innymi, którym tak jak wam wolno być sobą.

noc bibliotek plakat

Poniżej znajdziecie plan sobotniego wieczoru:

19:00 – Zbiórka w bibliotekach i przemarsz korowodem postaci literackich do Skwerku Solidarności w centrum Garwolina
19:40 – Spotkanie uczestników Nocy Bibliotek z całego miasta na Skwerku
19:50 – Głośne czytanie fragmentów Pippi Langstrump, która będzie bohaterką całej nocy. Czytać będą aktorzy teatru "Rękawiczka". Następnie cykl zabaw i konkursy inspirowane utworami Astrid Lindgren.
21:00 – Kino w bibliotece - projekcja filmu w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej
23:00 – Powrót do bibliotek szkolnych.

Zgłaszać swój udział możecie w bibliotekach szkolnych i Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. W naszej bibliotece zapisać możecie się jeszcze jutro tj. 2 czerwca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.  Na Noc Bibliotek zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

 

Udostępnij
2022  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie