image1 image2 image3
logo

Spotkanie z podróżnikiem-Leszkiem Szczasnym

Zmień rozmiar tekstu:

Już w najbliższy czwartek 14 kwietnia o godzinie 15:30 zapraszamy do Czytelni na spotkanie autorskie z globtroterem, filozofem, społecznikiem, dr Leszkiem Szczasnym, autorem książki „Świat na wyciągniecie ręki”.

Autor swoją książkę pisał kilka lat. Dzięki esencjonalnej i wciągającej narracji ma ona swój niepodrabialny styl. Jest subiektywnym, skonstruowanym trochę na zasadzie puzzli, barwnym zapisem eskapad po Europie i Bliskim Wschodzie. Porusza, rozśmiesza, koi, prowokuje – zachęca do odkrywania świata na własną rękę.

l szczasny plakat small

Leszek Szczasny dzięki doskonałemu zmysłowi obserwacji i gruntownemu wykształceniu potrafi dotrzeć w głąb kultur, z którymi styka się w trakcie podróży, często podważając związane z nimi stereotypy.
Podróżuje za grosze, autostopem, odwiedzając miejsca, których próżno szukać w folderach reklamowych biur podróży. Jego eskapady są żywym dowodem na prawdziwość maksymy „chcieć to móc”.

Główną treścią „Świata na wyciągniecie ręki”, obok kilkunastu drobnych tekstów o idei podróżowania i o samym autostopie, stanowią następujące opowieści (m.in. Hiszpania, Ukraina, Bałkany, Turcja, Syria):

  • Niech sobie sami zrywają, skoro tyle tego posadzili, czyli zakończenie przygód zachodnioeuropejskich
  • Mój pierwszy raz na Wschodzie i czemu nie jest mi smutno samemu
  • Bałkańskie A (Albania), B (Bośnia), C (Chorwacja, Czarnogóra), czyli dlaczego nie boję się wilków
  • Niekrótka opowieść o kraju, gdzie najlepszym przyjacielem człowieka nie jest pies, ale drugi człowiek
  • O domu urody 'Absolut' i o dróżniku, co wygląda jak manekin oraz o paru innych pionkach na ukraińsko-słowackiej szachownicy
  • Reaktywacja zachodnio-południowa, czyli jaki ma związek coca-cola z obrzezaniem
  • Jak wygląda starożytność i ramadan z dyktaturą w tle

Serdecznie zapraszamy!

 

Udostępnij
2023  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie