image1 image2 image3
logo

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2015

Zmień rozmiar tekstu:

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zapoczątkowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku.
Ten szczególny dla wszystkich bibliotekarzy dzień rozpoczyna trwający od 8 do 15 maja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

kartka site

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie nieco wcześniej, bo już w środę 6 maja wraz z bibliotekarzami z terenu powiatu uczciliśmy święto bibliotekarzy.

Na uroczystościach gościliśmy Starostę Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego, przewodniczącego Rady Miasta Garwolin Marka Jonczaka, Sekretarza Miasta Cezarego Tudka, Skarbnika Katarzynę Nozdryn-Płotnicką, Zastępcę Skarbnika Agatę Mikulską oraz kierownika Wydziału Oświatowo-Społecznego Jadwigę Mańkowską. Gościł u nas również nasz „sąsiad” z budynku, Dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

W trakcie obchodów tegorocznego święta bibliotekarza nasza biblioteka wraz ze Starostą Powiatu Garwolińskiego postanowiła nagrodzić wyróżniająca się w powiecie bibliotekę oraz wyróżniającego się bibliotekarza.

I tak:
Za szczególne osiągnięcia w pracy kulturalno-oświatowej i krzewienie czytelnictwa nagrodę Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie i Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie- Gratulujemy!

bib gorzno resized

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania czytelnictwa oraz skuteczność w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych nagrodziliśmy Dyrektor GBP w Nowym Pilczynie Panią Agnieszkę Baran – Gratulujemy!

a baran resized

Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie z pisarką Mariolą Pryzwan, autorką wielu poczytnych biografii, wśród których znajdują się biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Anny Jantar, Władysława Broniewskiego.
Autorka w arcyciekawy sposób przybliżyła zgromadzonym sylwetkę poetki i dramatopisarki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, nie stroniąc od pikantnych szczegółów z życia osobistego tej barwnej i zasłużonej dla literatury postaci.
Spotkanie zakończyło się obiadem.

  • image1
  • image2
  • image3
  • image3_1
  • image4
  • image5
  • image6
  • image7
  • image8

 

Udostępnij
2022  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie