image1 image2 image3
logo

Konkurs recytatorski: Stachowski - Poeta z moich stron

Zmień rozmiar tekstu:

Ziemia garwolińska na przestrzeni wieków wydała wielu wybitnych ludzi, są jednakowoż wśród nich i tacy, którzy pomimo tego, iż niewątpliwie na bycie pamiętanymi zasługują,  nie znaleźli sobie jeszcze miejsca w zbiorowej świadomości mieszkańców naszego regionu. Niniejszy konkurs za cel sobie stawia przybliżenie sylwetki takiej właśnie osoby, naszego krajana, poety, Józefa Stachowskiego.

 konkurs Stachowski

Do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim "Józef Stachowski - poeta z moich stron" zachęcamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Każdy z uczestników konkursu powinien przygotować do recytacji taki wiersz (lub fragment wiersza) Józefa Stachowskiego, żeby czas jego recytacji nie przekroczył 7 minut.

Zgłoszenie udziału w konkursie należy przesłać (lub dostarczyć osobiście) do 18 marca 2015 roku do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie.

Termin przesłuchań przewidujemy w dniu  20 marca b.r. o godzinie 12:00 (Czytelnia MPBP w Garwolinie).

Swoim patronatem konkurs zechcieli objąć Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski. Serdecznie im za to dziękujemy.

DLA WYRÓŻNIONYCH UCZESTNIKÓW PRZEWIDZIANE SĄ ATRAKCYJNE NAGRODY

Pliki do pobrania:

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa Plik .PDF (66KB)

Wybór wierszy Józefa Stachowskiego - materiały do przygotowania na konkurs Plik .PDF (9.3MB)

 

Udostępnij
2022  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie