Na rowery czyli Odjazdowy Bibliotekarz

UWAGA! W związku z prognozowanymi na 17 maja burzami i ulewami, rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” został przełożony na sobotę 7 czerwca.

Jeżeli lubisz jeździć na rowerze, lubisz dobrą książkę i perspektywa spędzenia aktywnie soboty w dobrym towarzystwie nie wywołuje u Ciebie ataków paniki, to zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie wyprawie rowerowej będącej częścią akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Czym jest „Odjazdowy Bibliotekarz”?

„Odjazdowy Bibliotekarz” to zapoczątkowana w 2010 roku w Łodzi, a obecnie już ogólnopolska (bierze w niej udział przeszło 200 bibliotek i tysiące uczestników), doroczna akcja mająca na celu promowanie bibliotek i czytelnictwa, a także roweru jako pozytywnie wpływającego na nasze zdrowie środka transportu.
Polega na wspólnych rajdach rowerowych bibliotekarzy, czytelników i pasjonatów rowerów odbywanych w maju, miesiącu szczególnie mocno związanym z książkami (Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek).

odjazdowy garwolin 800px

Jak wziąć udział?

Jeśli tylko posiadasz rower, trochę wolnego czasu oraz chęci, to wystarczy, że do 10 maja zgłosisz się do biblioteki (na piętro, do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz tymczasowej Wypożyczalni dla Dorosłych) i się zapiszesz. Można też zapisać się telefoniczne w godzinach pracy biblioteki pod numerem 25 682 24 21.

Kiedy, gdzie i dokąd?

Spotykamy się w sobotę 17 maja o godzinie 9:00 w parku im. Józefa Piłsudskiego (za kolegiatą, obok budynku biblioteki). Odjazd, niezależnie od panującej aury (bądźcie przygotowani), planujemy o 9:30.
Jako że jest to nasz i Wasz(?) pierwszy raz, to postanowiliśmy tym razem nie forsować tempa (będzie raczej spacerowe) oraz nie przesadzać z dystansem-wybieramy się do nieodległego Górzna i z powrotem.
Na trasie oraz na miejscu postoju przygotowaliśmy dla Was liczne atrakcje, można będzie też uzupełnić zużytą na pedałowanie energię.

Aha, jeszcze dwie rzeczy.

Możecie wziąć ze sobą książki, którymi w ramach bookcrossingu chcielibyście wymienić się z innymi uczestnikami rajdu.
Dobrze byłoby też, gdybyście mieli ze sobą jakiś element ubioru, czy też wyposażenia w kolorze akcji tj. pomarańczowym (nie, nie jesteśmy fanami Holendrów < Bródka! ;-).

Zapraszamy! Bądźcie z nami!

Ważne! Tutaj znajdą Państwo Regulamin akcji Odjazdowy Bibliotekarz w pliku PDF