Літературний конкурс - Konkurs literacki

Оскільки нам дуже цікаві різдвяні звичаї наших сусідів, запрошуємо Вас взяти участь у літературному конкурсі - „Різдво в українській традиції”.

Напишіть про те, як відзначають свята в Україні. Які різдвяні звичаї існують у ваших родинах? Вони є загальними чи специфічними для тієї частини України, звідки Ви походите?  Як ці звичаї співвідносяться з польськими традиціями, якщо Ви вже знайомі з ними?

plakat ua swieta 2

Чекаємо на ваші роботи до 20 січня 2023 року. Їх можна подати до бібліотеки (вул. Надводна, 1) або надіслати на електронну адресу: konkurs@biblioteka-garwolin.pl.

У конкурсі можуть брати участь діти, молодь та дорослі. Найцікавіші роботи будуть відзначені призами.

Ponieważ w bibliotece jesteśmy bardzo ciekawi jak święta Bożego narodzenia obchodzone są u naszych sąsiadów, to chcielibyśmy zaprosić was do udziału w konkursie literackim.

Napiszcie,  jak  obchodzi się święta w Ukrainie. Jakie zwyczaje panują w waszej rodzinie? Czy są to zwyczaje powszechne, a może charakterystyczne dla tej części Ukrainy, z której pochodzicie?  Jak te zwyczaje się mają do polskich tradycji, o ile zdążyliście je już poznać?

Na wasze prace czekamy do 20 stycznia 2023 roku. Możecie je składać w bibliotece (ul. Nadwodna 1) lub przesyłać na adres mailowy: konkurs@biblioteka-garwolin.pl

W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Regulamin i informacje szczegółowe są dostępne na naszej stronie internetowej.

Правила конкурсу PDF