Koncert Katarzyny Zawady

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na koncert Katarzyny Zawady, która zaprezentuje nam niezapomniany repertuar Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas. Koncert odbędzie się w czwartek 10 marca o godzinie 18:00 na Sali Widowiskowej CSiK przy ul. Nadwodnej 1. Wstęp na koncert jest bezpłatny, prosimy jednak chętnych o zgłoszenie swojego udziału telefonicznie pod nr 25-682-24-21 bądź osobiście w bibliotece (Czytelnia).

zawada plakat strona 2022

Poniżej znajdą Państwo, krótki biogram gwiazdy czwartkowego wieczoru.

Katarzyna Zawada – absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistka.
Swój warsztat muzyczny – wokalny i pianistyczny kształci od 4 roku życia. Animatorka kultury w lokalnym środowisku, dyrygent Chóru „Cantare” i kierownik muzyczny „Zespołu Salonowego” w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Odtwórczyni roli Heleny Modrzejewskiej w spektaklach i widowiskach plenerowych.

Laureatka konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Stypendystka Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także Starosty Pleszewskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W roku 2017 otrzymała Brązową Odznakę Honorową przyznaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej Związku.

W swoim repertuarze posiada utwory operetkowe, musicalowe, sakralne, oratoryjno-kantatowe oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, prezentując również autorskie programy pamięci Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas. Katarzyna jest laureatką Złotej Eurydyki – I miejsca podczas „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German”, Moskwa 2015.

Od kilku lat z sukcesem realizuje autorski projekt cyklu koncertów pamięci Anny German, które odbywają się w kraju i za granicą m.in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii. W grudniu 2018 roku Katarzyna wystąpiła z tym projektem podczas koncertów solowych, których organizatorem była Liga Kobiet Polskich zatytułowanych „Śpiewająca Eurydyka” z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej.

Wydała już dwie płyty – „Niezapomniane przeboje Anny German” oraz „Najpiękniejsze kolędy”.

W kraju i za granicą artystka realizuje łącznie ponad 50 koncertów rocznie – repertuar obejmuje utwory operetkowe, musicalowe, sakralne, oratoryjno-kantatowe oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, poruszając się w stylistyce classical crossover.

Zrealizowane dotychczas programy koncertowe (70 min.):

• repertuar Anny German (od 2015 z Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej)
  • repertuar Anny Jantar
  • repertuar Violetty Villas
  • repertuar patriotyczny
  • repertuar muzyki klasycznej
  • repertuar muzyki sakralnej (utwory oratoryjno-kantatowe)
  • repertuar musicalowy i operetkowy
  • repertuar światowy (pop, jazz, ballady)
  • repertuar muzyki filmowej
  • repertuar polskich artystów i kompozytorów
  • repertuar świąteczny i kolędowy