Konkurs plastyczny poświęcony H. Sienkiewiczowi

Dzisiaj, tj. 5 maja 2021 roku przypada 175. rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza, Wielkiego Polaka, noblisty, autora, który już za swojego życia uzyskał status literackiej legendy.

Nasza biblioteka, wpisując się w rocznicowe obchody, zorganizowała konkurs plastyczny „Zakładka inspirowana twórczością Henryka Sienkiewicza”, w którym młodzież i dzieci ze szkól podstawowych (klasy V-VIII) i ponadpodstawowych będzie mogła wykazać się talentem plastycznym i wygrać atrakcyjne nagrody.

sienkiewicz 2021 plakat 2

Konkursowym zadaniem będzie stworzenie zakładki do książki (o wymiarach 20x7cm), której motyw plastyczny nawiązywał będzie do jednego z dzieł tego wielkiego pisarza. Potencjalnych inspiracji jest bardzo dużo, mamy przecież do czynienia z dorobkiem bardzo płodnego autora, spod którego pióra wyszło kilkadziesiąt powieści oraz nowel. Prosimy napiszcie, która z książek była natchnieniem dla pracy.

Prace składać można w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie (ul. Nadwodna 1). Czekamy na nie do 22 maja br. Prosimy również o podanie następujących danych: imię nazwisko, podać wiek uczestnika, klasę, oraz kontaktowy numer telefonu ewentualnie adres mailowy..

Zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody!

Szczegółowy Regulamin w pliku poniżej.

Regulamin konkursu plastycznego na zakładkę.