Spotkanie z Tomaszem Sobanią

Już w najbliższy wtorek 10 marca o godzinie 9:00 zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Sobanią, 21-letnim pisarzem, biegacz ekstremalnym i podróżnikiem. Autorem trzech książek: dwóch powieści dla młodzieży (Nowy Świt, Speculo) oraz książki dotyczącej jego zeszłorocznego wyczynu, jakim było przebiegnięcie trzystu kilometrów w siedem dni.

sobania plakat strona

W 2019 roku nasz gość, w celach charytatywnych, przebiegł w 18 dni przez całą Polskę, z Zakopanego do Gdyni, a łączny dystans tej wyprawy biegowej wyniósł 756 kilometrów. Oprócz biegowych i literackich osiągnięć może pochwalić się przepłynięciem Oceanu Atlantyckiego na pokładzie Daru Młodzieży w trakcie Rejsu Niepodległości i odwiedzeniem łącznie 17 krajów świata. Na co dzień studiuje na UKSW w Warszawie, spotyka się z rówieśnikami na spotkaniach autorskich w całej Polsce, pracuje nad kolejną książką, trenuje bieganie i amatorsko występuje w spektaklach teatralnych.

Zapraszamy. Sala Widowiskowa CSiK. Wstęp wolny.