image1 image2 image3
logo

Spotkanie z Januszem Płońskim

Zmień rozmiar tekstu:

Już za tydzień w środę 4 grudnia będziemy mieli okazję przenieść się w czasie do pełnego absurdów okresu PRL-u, a wszystko to za sprawą spotkania z Januszem Płońskim współscenarzystą kultowego serialu "Alternatywy 4". Tym razem wyjątkowo zapraszamy po sąsiedzku, do Sali Konferencyjnej basenu Garwolanka (Ul. Olimpijska 2).

Zapraszamy 04.12.2019 o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

alternatywy plakat site

Janusz Płoński (ur. 14 marca 1947 w Szczecinie) – polski dziennikarz, scenarzysta, dokumentalista.W latach 1970–1980 pracował w tygodniku "itd", zajmował się kulturą studencką, głównie teatrami. W 1980 wyjechał do Niemiec, gdzie jako autor i producent współpracował z telewizjami ZDF, Bayerischer Rundfunk i Hessischer Rundfunk. Dorobek: ok. 20 filmów dokumentalnych i reportaży.
Współautor (wraz z Maciejem Rybińskim i Stanisławem Bareją) scenariusza serialu "Alternatywy 4", autor (wraz z Jackiem Kondrackim i Jackiem Wasilewskim) scenariusza 13-odcinkowej kontynuacji "Alternatyw" pt. "Dylematu 5".
Wraz z Maciejem Rybińskim autor książek Góralskie tango, Balladyna Superstar – git czytanka z momentami, Brakujące ogniwo. Autor książki "Elvis. Dlaczego ja, Panie" oraz "Janusz Płoński - Kandydat na prezydenta". Autor tekstu do albumu fotograficznego Andrzeja Polca "Kreuzwege in Polen" (wyd. Uwe Bär, Zürich, 1988). W 2017 autor książki "Alternatywy 4 - przewodnik po serialu i rzeczywistości", wydawnictwo Edipress.
Dziennikarz Superstacji, autor ponad 200 reportaży cotygodniowo emitowanych w ramach cyklu "Jednym okiem" w telewizji Superstacja.

za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_P%C5%82o%C5%84ski

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie