image1 image2 image3
logo

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Zmień rozmiar tekstu:

12 czerwca odbyło się Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już XV edycja, której celem jest promocja czytelnictwa i uwalnianie książek. W związku  z tym Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza wszystkich miłośników dobrej książki do włączenia się do wyjątkowej akcji WYMIANY KSIĄŻEK!

Zasady są proste!
Zdejmujemy z półki książkę, której już nie będziemy czytać, przychodzimy  w sobotę 16 czerwca do Parku Piłsudskiego (za kościołem) na organizowany przez bibliotekę Piknik Literacki i wymieniamy ją na inny interesujący nas tytuł. Zabieramy tyle książek, ile sami przyniesiemy!
Zachęcamy do przyniesienia książek, których już nie potrzebujecie. Takich, które już przeczytaliście i do których nie będziecie wracać. To znakomita okazja, by dać książkom drugie życie, wymienić przeczytane pozycje z Waszych biblioteczek na tytuły przyniesione przez innych czytelników.

wolne ksiazki plakat

UWAGA! Prosimy nie przynosić bardzo zniszczonych książek. Nie wymieniamy podręczników, słowników, encyklopedii, atlasów czy nieaktualnych tytułów. Wymieniajmy się książkami, jakie sami chętnie zabralibyśmy do domu.
Kiedy-16 VI 2018 od godz. 11:00
Gdzie : Park Piłsudskiego (za kościołem)

Podstawowe zasady wymiany:

  • W wymianie może wziąć udział każdy, kto przyniesie od jednej do sześciu książek,
  • Każdy uczestnik może zabrać ze sobą tyle książek, ile sam przyniósł na wymianę - wymiana następuje w stosunku 1:1.
  • Obowiązuje limit wymienianych książek, których maksymalna liczba to 6 sztuk.
  • Książki, które nie zostaną wymienione, przechodzą w posiadanie organizatorów i zostaną zachowane do następnej akcji "Wymiana Książek",
  • Prosimy o przynoszenie książek, które nie są zniszczone.
  • Prosimy o nie przynoszenie podręczników szkolnych i akademickich, starych słowników, instrukcji obsługi, atlasów, materiałów z konferencji naukowych itp.
  • Każdy uczestnik wyraża zgodę na umieszczenie zdjęć z jego wizerunkiem na stronach zarządzanych przez MPBP w Garwolinie.

Klauzula informacyjna i zgodna na przetwarzanie danych osobowych dla uczestników akcji "Wymiana Książek"

Udział w akcji jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i upublicznienie wizerunku.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w związku z przetwarzaniem danych osobowych, informuję że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie ul. Nadwodna 1,
2) Inspektorem ochrony danych osobowych w MPBP jest Błażej Maszkiewicz, adres e-mail: iod@garwolin.pl,  
3) Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia akcji "Wymiana Książek" zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat. Zdjęcia z wydarzeń będą przechowywane w MPBP na podstawie art.9.ust.2 pkt j) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w celach archiwalno - historycznych.
5) Zdjęcia z akcji "Wymiana książek" będą zamieszczane na facebooku i na stronie MPBP .
6) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody oraz prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 7) Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronię danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie