image1 image2 image3
logo

Recital Eli Dębskiej - Ballady Cohena

Zmień rozmiar tekstu:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza Państwa na recital Elżbiety Dębskiej, która już w piątek 1 grudnia br. o godzinie 17:00 odwiedzi nas z repertuarem ballad Leonarda Cohena.

Recital składa się z najpiękniejszych ballad Leonarda Cohena, zmarłego w zeszłym roku jednego z najbardziej charyzmatycznych piosenkarzy i poetów naszych czasów. Wyjątkowe połączenie poezji Leonarda Cohena i kunszt artystyczny Eli Dębskiej sprawia, że słuchacze długo pozostaną pod wrażeniem koncertu.

dębska recital plakat

Ela Dębska – aktorka, kompozytorka a przede wszystkim niepowtarzalna polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera. Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno covery jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

Zapraszamy do Sali Konferencyjnej CsiK na pierwszym pietrze. (01.12.2017 r. godz. 17:00)

 

Udostępnij
2021  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie