image1 image2 image3
logo

Gra miejska - Kra, kra, kra…Gawrolin gra

Zmień rozmiar tekstu:

„Kra, kra, kra…Gawrolin gra” to nowatorski projekt skierowany do młodzieży w wieku 14 -17 lat, do młodych ludzi, którzy chcieliby stworzyć grę miejską, odwołującą się do tajemnic i ciekawostek związanych z Garwolinem oraz jego historią.

W ramach projektu przeprowadzimy wywiady z seniorami, poszukamy starych fotografii, nakręcimy filmy, a wszystko to będzie przygotowaniem do stworzenia, w ramach gry miejskiej, tymczasowego systemu identyfikacji wizualnej naszego miasta. Takiego systemu, który kładł będzie nacisk na zapomnianą już często przeszłość Garwolina (miejsca i ludzi).

gra miejska plakat strona

Celem projektu jest zwrócenie młodym ludziom uwagi na to, że tak jak przeszłość Garwolina zdeterminowała jego teraźniejszość, tak ich działania mogą mieć znaczący wpływ na przemiany w środowisku lokalnym.

Projekt potrwa 2 miesiące (wrzesień, październik) i będzie się odbywał w cyklu 11 warsztatów. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 7 września o godz. 17:00 w Czytelni Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Podczas zajęć uczestnicy m.in. poznają zasady tworzenia gry terenowej, odwiedzą lokalne media i drukarnię oraz będą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne i ceramiczne. Projekt zwieńczy zorganizowana przez młodzież gra miejska.

Koordynatorzy projektu:
Ewa Polańska-Rękawek - epolanskarekawek@gmail.com
Iwona Anisiewicz - iwonaanisiewicz@wp.pl

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie