List do ... Konkurs literacki

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, po to, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach.

Nasza biblioteka, wpisując się w rocznicowe obchody, zorganizowała konkurs literacki „List do...”, w którym młodzież i dzieci ze szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie mogła wykazać się szlachetną sztuką epistolograficzną, czyli nieco już zapomnianą sztuką pisania listów.

sienkiewicz poster strona

Konkursowym zadaniem będzie napisanie listu do Henryka Sienkiewicza lub do jednej z jego licznych postaci literackich. Wybór jest bardzo duży, mamy przecież do czynienia z dorobkiem bardzo płodnego autora, spod którego pióra wyszło kilkadziesiąt powieści oraz nowel.

Prace składać można w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie (ul. Nadwodna 1) oraz w bibliotekach publicznych na terenie naszego powiatu. Czekamy na nie do 20 listopada br.

Prosimy również o podanie następujących danych: imię nazwisko, adres szkoły klasę i numer telefonu kontaktowego.

Zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody!

Regulamin konkursu literackiego "List do ..."