Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Już w piątek 13 maja o godzinie 11:00 w naszej Czytelni będziecie mieli Państwo okazję spotkać się z autorką bestsellerów (m.in. Cukiernia pod Amorem, Fortuna i namiętności) pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk.

Nasz gość jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego i łaciny w Mińsku Mazowieckim.
Była również dziennikarką, tworzy scenariusze filmowe oraz telewizyjne (m.in. dialogi do serialu "Na Wspólnej", oraz program "Tata, a Marcin powiedział").

gutowska plakat

W 2010 roku napisała monodram "Czterdziestka w opałach” wystawiany przez Teatr Kamienica w Warszawie.

Prowadzi popularnego bloga internetowego. Prywatnie jest żoną reżysera Wojciecha Adamczyka i matką dwóch synów: Piotra oraz Macieja.

Nagrody i odznaczenia:
2005 Niebieskie Nitki – Książka Tygodnia od 12 do 18 września 2005 roku, przyznana przez Portal Rynku Wydawniczego

2008 13. Poprzeczna – Książka Roku 2008 w kategorii „literatura“ polskiej sekcji IBBY

2011 Zajezierscy – Nagoda Blogerów Książkowych Złota Zakładka kategoriach: Najlepsze czytadło, Najciekawszy Świat Powieści, Najbardziej wciągająca książka

2012 Cukiernia Pod Amorem – Książka Roku 2011 Portalu Granice.pl

Serdecznie zapraszamy!