image1 image2 image3
logo

Kurs komputerowy dla seniorów

Zmień rozmiar tekstu:

Polska Cyfrowa Równych Szans to ogólnopolski projekt stawiający sobie za cel propagowanie technologii internetowych wśród osób w wieku 50+. Biorący w niej udział Latarnicy Polski Cyfrowej, to ludzie, których misją jest walka z wykluczeniem cyfrowym dotykającym znaczną część naszego społeczeństwa.

Grupa docelowa latarniczej działalności wybrana została nieprzypadkowo. Na 13 mln Polaków w przedziale wiekowym 50+, aż 10 mln nie korzysta z komputera i internetu. Powody tego, nie napawającego optymizmem stanu rzeczy są różne. Często jest to związany z ograniczonymi środkami finansowymi brak dostęp do sprzętu komputerowego (przypominamy, że w naszej bibliotece można skorzystać za darmo z internetu), może to być też strach przed nieznanym, który zniechęca do otwarcia się na, jak okazuje się wcale nie tak trudne do opanowania, nowoczesne technologie.

latarnicy 2016 yellow

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans już po raz czwarty organizuje bezpłatne szkolenia z obsługi komputera dla seniorów.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć w nich udział, mogą zapisać się osobiście w siedzibie biblioteki, bądź telefonicznie pod numerem 25 682 24 41 do 5 kwietnia br.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie w 6 kwietnia o godzinie 13:00 w sali Mediateki (piętro biblioteki).
 
Serdecznie zapraszamy.

 

Udostępnij
2019  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie