image1 image2 image3
logo

Uroczyste otwarcie wyremonowanej biblioteki

Zmień rozmiar tekstu:

W latach 2013-2015 nasza biblioteka brała udział w organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekcie Kultura + Priorytet Biblioteka +. W ramach projektu udało nam się pozyskać środki w kwocie  1.733.000 zł (34% wkład własny), dzięki którym gruntownie wyremontowaliśmy oraz rozbudowaliśmy placówkę biblioteczną.  

inwestycja tabliczka

10 marca bieżącego roku uroczyście otworzyliśmy bibliotekę. Ceremonię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście na czele z marszałek sejmiku województwa mazowieckiego Elżbietą Lanc, burmistrzem Tadeuszem Mikulskim, przewodniczącym rady miasta Markiem Jonczakiem
starostą Markiem Chciałowskim, proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszardem Andruszczakiem, kierownikiem promocji w Instytucie Książki Małgorzatą Kanownik.

DSC 0114

W okolicznościowych przemówieniach podkreślano ogrom pracy włożony w doprowadzenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie do stanu, który jak określiła, to marszałek Elżbieta Lanc, stawia ją w rzędzie najnowocześniejszych placówek tego typu w województwie mazowieckim.

wstega

Zapraszamy do biblioteki gdzie oprócz dobrze już Wam znanych miejsc takich jak Wypożyczalnia, Oddział dla Dzieci i Młodzieży i Czytelnia czeka na Wasze pociechy pełna zabawek Sala Zabaw oraz nowoczesna, multimedialna Mediateka.

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie