image1 image2 image3
logo

Kącik Malucha - Biblioteka dla najmłodszych

Zmień rozmiar tekstu:

Z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach i ich rodzicach w bibliotece stworzyliśmy Kącik Malucha. Miejsce, w którym zapewnimy profesjonalną opiekę i umożliwimy wszechstronny rozwój  zainteresowań i zdolności naszych maluszków.

Od lutego do czerwca Kącik Malucha stanie się miejscem spotkań dzieci i rodziców.  MPBP w Garwolinie będzie realizowała projekt „Maluchy buszują, poznają i smakują w bibliotece”, który jest dofinansowany z przez fundację BGK w programie „Na dobry początek”.

kacik malucha plakat

W ramach projektu będziemy prowadzić cykl spotkań, w których mogą uczestniczyć dzieci w wieku 2-4 lata ich rodzice i opiekunowie. Poprzez naukę i zabawę będziemy rozwijać wyobraźnię maluchów. Umożliwimy im kontakt z rówieśnikami, a rodzicom kontakt z drugim rodzicem. Pomożemy wzmocnić relacje dziecka z rodzicem, będziemy starać się usamodzielniać malucha, a poprzez nowe formy aktywności, będziemy stymulować rozwój dziecka.

Podczas zajęć rodzice będą uczestniczyć w zabawie razem ze swoimi dziećmi, poznają ich potencjał i zdolności, będą obserwować rozwój dziecka w różnych obszarach, oraz będą mogli wymienić się poglądami na temat ich wychowania.

Zajęcia będą prowadzić animatorki grup zabawowych. Oprócz stałych spotkań projekt zakłada możliwość rozwoju rodziców i opiekunów poprzez warsztaty, które prowadzić będą specjaliści z Niepublicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Ortus. Rodzice po zajęciach mogę skorzystać z porad psychologa.

Rodzicu, jeśli masz czas i brak ci pomysłu jak zaktywizować swojego malucha, serdecznie zapraszamy do MPBP w Garwolinie.
Z nami twoje dziecko spędzi ciekawie czas!
Serdeczni zapraszamy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie, mogą zgłaszać się osobiście w bibliotece do 20 lutego lub pod nr tel. 25 682 24 21.

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie