Moja zimna i wietrzna pustynia

Islandia to wyspa wielu sprzeczności. Jej nazwa sugeruje krainę pokrytą lodem (Iceland) i owszem  są na niej ogromne lodowce, ale jest również krainą ognia. Znaleźć tu można przeszło 100 wulkanów, liczne gorące źródła oraz gejzery.

Odkryta i zasiedlona we wczesnym średniowieczu przez norweskich wikingów. Z racji swego oddalenia od centrów cywilizacyjnych przez setki lat była tajemniczą „Ultima Thule” – krańcem znanego świata.

islandia plakat strona

Współcześnie Islandia stała się celem wypraw miłośników surowej, subpolarnej egzotyki. Nasza biblioteka ma okazję gościć u siebie jedną z takich osób.

Ks. Bogumił Lempkowski odwiedzi nas w czwartek 26 listopada i opowie Państwu o swojej samotnej rowerowej wyprawie dookoła Islandii.

Zapraszamy do Czytelni o godzinie 18:00!