Historia zapisana w kamieniu

W dniu 18 września br. MPBP w Garwolinie wspólnie z biblioteką szkolną  Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie zorganizowały wycieczkę edukacyjną po cmentarzu parafialnym dla uczniów.

historia 02

„Szlak pamięci” wiódł poprzez historyczne miejsca i mogiły osób związanych z historią Polski, Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowieści  o zabytkowej kaplicy cmentarnej, poznała dzieje rodziny Hordliczków, odwiedziła kwaterę powstańców styczniowych i żołnierzy 1920 r., Grób Nieznanego Żołnierza i inne.

Ścieżka edukacyjna po garwolińskiej nekropolii opracowana została przez dział zbiorów regionalnych Miejskiej Biblioteki. Trasa wycieczki składa się z kilkudziesięciu punktów i ma na celu zapoznanie młodego pokolenia z przeszłością naszego  miasta i regionu oraz biografią spoczywających tu osób zasłużonych.

Organizatorzy:

Pani Danuta Siwak i Pani Anna Kajka, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie oraz Pani Wiesława Lempkowska z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie.

• historia_03
  • historia_04